Tarayıcınız (Internet Explorer 7 ya da düşük) güncel değil. güvenlik açıkları içerir ve sayfanın doğru görüntülenmemesine sebep olabilir. Nasıl güncelleyeceğinizi görün.

X

Ara...

Facebook 1 milyar kullanıcıyı aştı

Facebook üyelerinin sayısı bir milyarı geçti.  Site de bu büyük dönüm noktasını, 13 ülkede görkemli bir reklam kampanyasıyla kutlamaya başladı. Tarihinde ilk kez bu çapta reklam yapan kuruluş, 90 saniyelik “Bizi bağlayan Şeyler” sloganlı televizyon reklamında iskemleler, kapı zilleri, uçaklar, köprüler gibi unsurlar kullanıyor. Facebook’un insanları birleştiren bir işleve sahip olduğunu vurgulamaya çalışıyor.
Kuruluşun yaratıcısı ve CEO’su Mark Zuckerbergfilm hakkında bir blog mesajıyla şu yorumu yaptı: “Tarihimizde ilk kez, bu dünyadaki yerimizi ifade eden bir marka videosu yaptık. Bizi insan yapan şeyin açılma ve bağlanma ihityacımız olduğuna inanıyoruz. Bizi biraraya bu getiriyor. Yaşamımıza anlamı da bu getiriyor.”
Dünyanın en ünlü reklam ajanslarından Wieden+Kennedy’nin hazırladığı kampanyanın reklam filmini, 21 Gram ve Babel filmleriyle yükselen Alejandro Gonzales Inarritu yönetti. Ancak, iddialı kadrosuna ve büyük yapım bütçesine rağmen, Facebook’un ilk reklam filmi eleştirmenlerden düşük not aldı.

Facebook hesabınla yorum yap!