Tarayıcınız (Internet Explorer 7 ya da düşük) güncel değil. güvenlik açıkları içerir ve sayfanın doğru görüntülenmemesine sebep olabilir. Nasıl güncelleyeceğinizi görün.

X

Ara...

Bayram Kitaplarım

Son aylarda iş yoğunluğundan kütüphanemde çok kitap birikti. Bayram tatilinde, dört dostumun kitaplarını ilk sıraya aldım. Dört çalışmayı da keyifle okudum.
İktidar Yalnızlıktır: İletişim danışmanı Ali Saydam, Algılama Yönetimi, Eş ve Müşteri Nasıl Kaybedilir?, Vazgeçmek Özgürlüktür kitaplarının yanına, son olarak İktidar Yalnızlıktır başlıklı eseri ekledi. İktidar Yalnızlıktır’ta Saydam, iletişimin temel unsurlarını ele alarak sağlıklı iletişim kurmak isteyenlere çok yararlı tavsiyelerde bulunuyor. Değerlerden söz ediyor. İktidardakilere gerçeklikten kopmamaları gerektiğini hatırlatıyor ve diyor ki: “Önce ürüne, işe, etkinliğe, kuruma atfettiğimiz değere inanalım: ‘Ortalama olanın caydırıcı gücü karşısında yılgınlığa düşmek yerine kendinden vazgeçebilmeyi, ‘Allahaısmarladık’ dercesine kolaylıkla seçebilelim… (Remzi Yayınevi)
Kaşmir Yolu: Silk&Cashmere markasının yaratıcısı Ayşen Zamanpur öyküsünü Kaşmir Yolu kitabında anlattı. 26 ülkede 163 mağaza ve “corner” yaratmış olan Zamanpur, bir referans kitabı yazmayı istememiş. Kaşmir Yolu’nda yaşadıklarını aktarmak için, kendi ifadesiyle “sınırsız bir istek duymuş ve gözünü karartarak, yazmaya” başlamış. Zamanpur; “Aslında bir romanda/uzun hikâyede olması gereken tüm unsurları içeriyor bizim öykümüz. Bizim diyorum, çünkü biliyorum ki, ben şu anda rahat odamda bu satırları yazarken yüzlerce kişi ter içinde markamız için çalışıyor”diyerek, öyküsünü çalışanlarına ithaf ediyor. (Doğan Kitap)
İki Sevda Arasında: Gazeteci dostumuz Şenay Düdek, İzmir’de yaşamayı seçerek, İstanbul’dan göç etti. Çok satan kitaplar yazdı. Gelirleriyle pek çok hayır işine imza attı. Son kitabı İki Sevda Arasında iddialı bir çıkışla altı günde altı baskı yaptı. İki Sevda Arasında bir kadın romanı. Şenay Düdek, acılı bir ortamda, yaşam mücadelesi veren Hatice ve Zeynep’in dertlerini derinlikli bir biçimde ele almış. Günlük yaşamın dramatik kurgusunu anlamaya ve anlatmaya çalışmış. Kadın dünyasının bunalımlı ve çaresiz yanlarını ortaya koymuş. Konuşulamayan ensest konusuna girmiş. Ört bas edilen veya görmezlikten gelinen toplumsal sorunlara cesaretle yaklaşmış. (Alfa Yayıncılık)
Kaldıraç Etkisi: Türkiye’de internet sonrasında başarılı adımlar atan genç girişimcilerimizin sırlarını inceleyen Ekim Nazım Kaya girişimciliği şu cümlelerle tanımlıyor: “Kendin için bir şey yapma isteği değil, yeni bir ürün, hizmet üreterek, ‘fark yaratma’ isteği. Bu yüzden bence girişimcilik, yalnızca kendi işini kurmak değil. İnovatif bir ürün ya da hizmet sunan küçük bir ekipte yer almak da girişimcilik. Ağır bürokratik çarklara rağmen, bir kurumun içinde sektörü değiştirecek kadar önemli bir ürün çıkaran bir takımı yönetmek de girişimcilik.” (Optimist)

Facebook hesabınla yorum yap!